Výcvik a výchova psů

Služby ve výchově a výcviku

 

Grym

 

Je to váš přítel,váš partner, váš ochránce, váš pes.
Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce.
On bude jen váš,spolehlivý a věrný až do posledního úderu svého srdce.
Na vás je, abyste si takovou oddanost zasloužili. (anonym)

 

 

 

Kelly

Přoč jsou procházky pro psa tak důležité.

Máte psa venku na zahradě s boudou, kam se může schovat před deštěm, slunkem a zimou a myslíte si, že je to pro psa ideální místo na žití? Kde má spoustu neomezeného pohybu po celé zahradě.  A proto si myslíte, že není důvod, proč by, jste s ním měli jít alespoň jednou za den na procházku mimo dům?

Zkuste si jednou třeba o víkendu udělat čas a psa z okna pozorujte, co za celý den dělá. S největší pravděpodobností bude právě ten váš pes ležet na nějakém klidném místě a vyběhne jen tehdy, pokud bude procházet někdo kolem jeho teritoria a rozštěká se. Potom se možná půjde projít kolem zahrady, aby si ji celou znovu označkoval a vykonal svou potřebu. Poté si opět někam lehne a bude čekat, zda zase někdo projde nebo zda za ním náhodou jeden z pánů nepřijde, aby jej nakrmil, pohrál si s ním nebo prostě jen tak kolem něj prošel.

Opravdu si myslíte, že je to dostatečný pohyb pro vašeho psa?

Pokud si přiznáte, že ne, jste na správné cestě změnit vašemu psu život k lepšímu.

Zahrada, ve které pes žije je jen domov, kde má své zázemí, své místo a svůj domov. Nemá důvod dva roky chodit a běhat sám po té stejné zahradě, kde necítí jiné pachy než jen ty své a svých pánů. K tomu aby se pes mohl realizovat a přirozeně se vyvíjet a to jak fyzicky tak psychicky, potřebuje váš pes procházky, kde se potká s různými psy, lidmi a pachy. Kde si bude moct pohrát a proběhnout se i s ostatními psy. Díky procházkám nebude celý den ležet a čekat na zázrak, ale bude mít pohyb, který pes nesmírně moc potřebuje.

 

 

Jedna z dalších problémů, které přináší nedostatek pohybu vašeho psa je ničení zahrady, pokud je pes v bytě, tak je to ničení bytu. Štěkání ve vaší nepřítomnosti a nuda, která se projeví tím, že pes vymýšlí kde co, aby se zabavil.
Když takového psa vezmete po dlouhé době někam ven, pak se nestačíte divit, jak se pes chová. Když jej pustíte z vodítka, budete mít problém jej opět chytit, Může se zaběhnout, utéct za zvěří nebo obtěžovat každého koho potkáte.
Možná se jej z vodítka netroufnete pustit, ale v tomto případě, by mohl projevit agresivitu k ostatním psům, které můžete potkat.

Ale proč to tak je?:
Pes se na procházkách socializuje. Na procházkách máte možnost psa učit jak se chovat. Když psu dopřejte dostatek pohybu a volnosti, bude si svou energii vybíjet postupně a nebude mít tendence utíkat.  (Utíkání je spojeno s dalšími faktory, jako je lovení zvěře a háravé feny …).
Pes, který tyto procházky ne má, o toto všechno přichází. Neví jak se chovat na vodítku nebo ve volném prostranství. Nikdo mu to neukázal.  

 

Když psu dopřejete procházky a na nich dostatek pohybu, spojíte vycházky s výchovou a najdete si i čas psa cvičit. Zkavalitníte nejen život svému psu, ale i ten svůj.

 

Proč jsou dále procházky pro psa důležité...

Při procházkách se pes uvolní. (V tomto případě je dobré brát psa tam, kde bude mít klid. Kde téměř nikoho nepotkáte). - Je to velice důležité pro nervózního psa a pro psa, který se bojí.
Vždy je lepší brát psa mezi ostatní psy a lidi cíleně. A cíleně jej brát také tam, kde bude mít klid a kde na něj nebudete muset téměř vůbec volat.

Aby se štěně zdravě vyvíjelo, je třeba chodit na procházky, které budou vzdálenostně přiměřené jeho věku. Štěně by při nich mělo mít volnost a nemělo by být pokud možno připoutáno na vodítku. Ze začátku je vhodné se psem chodit na procházky jen do blízkého okolí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vytvořeno © 2010 - Ilja Hynek, P-I-R-@-T Webmaster | Internetová reklama |Splňte si své sny | Reklamní články -